Mūsu hostelis atrodas vien 10 minūšu gājiena attālumā no Hanojas dzelzceļa stacijas un ir kārtējais rīts, kad nezvilnam gultās līdz 10:00, bet jau 06:00 atiet vilciens uz Dong Hoi pilsētu. 

Priekšā 10 stundu brauciens līdz Dong Hoi 🙂 un esam pilsētā, no kuras dodamies uz, nepilnus 50 km attālo,  Phong Nha pilsētiņu, kas slavena ar lielāko alu pasaulē.

Vēl nesen ceļvežos reti varēja lasīt Phong Nha pilsētiņu pieminam, bet viss mainījās, kad 1990.gadā vietējais iedzīvotājs, dodoties džungļos pēc pārtikas krājumiem, atklāja pasaulē lielāko alu.

Tiesa pēc vairākām dienām atgriežoties pilsētā, viņš bija aizmirsis alas atrašanās vietu. 

Tajā pašā laikā Phong Nha bija ieradušies divi britu speleologi, kuriem viņš izstāstīja par alu ar mākoņiem tajā, ar pazemes upi un grieztu augstumu, kas var sevī ietilpināt 40 Ņujorkas debesskrāpjus!

9 gadus šis vīrs neveiksmīgi centās atrast alu, ko bija nejauši atklājis līdz 2008.gadā viņam tas izdevās.  Labojot savu iepriekšējo kļūdu, viņš rūpīgi pierakstījis kā aiziet līdz tai. Gadu vēlāk ieradās arī britu speleologi, kas secināja, ka šī ir lielākā ala pasaulē – Son Dong. 

Son Dong ala ir atklāta publikai tikai 2013.gadā. Vien nieka 6 gadus atpakaļ. 

 Tiesa,lai redzētu šo brīnumu būs jāpagaida pāris gadu garā rindā un jāšķiras no 3000Eur. 

Pats Phog Nha Ke Bang nacionālais parks ir 1000 alu bagāts  un vairākas apkārtnes tūrfirmas piedāvā dažādus alu kombo variantus (3-4 alu apskati) sākot no 60$ un uz augšu. 

Mēs nolēmām, ka jāņem vien mūsu mīļais rolleris uz īri un jādodas alu tūrē pašu spēkiem. 

Phong Nha ala.
Ieejas maksa – 150,000VND/pers. (5,72Eur/pers.)

 

Laivas cena – 360,000VND/brauciens 12 cilvēkiem, ieskaitot bērnus (13.74Eur/brauciens)

 Interesanti, ka laivas brauciena cena tiek dalīta uz 12 cilvēkiem. Tātad 360,000VND/12=30,000VND (1,14Eur). Rezultātā no cilvēka sanāk 5,72Eur+1,14Eur=6,86Eur.

Mēs bijām 6 cilvēku kompānija un savā laivā negribējām ņemt citus, kā arī būtu jāgaida kamēr laiva nokomplektēsies, tāpēc lieki netērējām laiku un devāmies vieni. 

Alā ieved ar laivu un galā izsēdina, lai atpakaļ posmu līdz laivu piestātnei mērotu ar kājām. 

Paradise Cave 

Ieejas maksa – 250,000VND (9,57Eur)

Neapšaubāmi apskates vērta, jo tā ir garākā sausā ala Āzijā. Atklāta vien 2005.gadā un pēc 5 gadu mīnēšanas un ceļa būvēšanas darbiem, 2010.gadā tā kļuva publiski pieejama tūristiem. Paradise Cave ir 31km gara, bet apmeklētājiem atvērti ir 900m. Augstākais griestu punkts ir 100m, bet platākā vieta ir aptuveni 150m. Ala atrodas kalna galā un ieejot tajā nākas kāpt lejup pa augstām kāpnēm, no kurām paveras elpu aizraujošs skats uz alas varenību. 

Dark Cave


 

 

Ieejas maksa – 450,000VND (17,17Eur)

 

Dārgākā no mūsu apmeklētajām alām un tāpēc, ka tā ir sava veida piedzīvojumu ala.

Sākumā iedod glābšanas vestes, uzvelkam drošības jostas un aiziet uz torni, no kura laižamies ar zip line līdz alas ieejai. Diemžēl tiem, kam svars pārsniedz 90kg, tie iesēžas kaijakā un aizairē tos pāris desmit metrus.

 

Pie alas ieejams sagaida pavadonis, izsniedz ķiveres ar lampiņām un dodamies iekšā pilnīgi tumšā alā, forsējot auksto upi un brienot pa pēdu platu dubļainu taciņu. Ala atduras strupceļā ar tādu kā dabiski izveidojušos dubļu baseinu, kur aptuveni dziļš ir līdz nabai. 

 

Interesanti, bet gribējās to gājienu garāku. Mazuma piegarša bija liela!

 

 

Vienas dienas laikā ir pilnīgi iespējams apskatīt 3-4 alas. Mēs bez ēšanas pauzēm paguvām redzēt 3 alas.

Par 3 alām beigās atdevām 34,72Eur/pers., kur tūroperatori prasa sākot no 60$. Brauc pats, laiku regulē pats un redzi pa ceļam tik neatkārtojamo dabu un kalnus 🙂

 

Seko mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī Facebook blogā Ceļojam ar bērnu

 

Nākamajā rakstā nedaudz no Hue pilsētiņas un dodamies ar rolleriem pa skaistāko piekrastes ceļu Hai Van Pass.

Close Menu