Kanāriju sala Fuerteventura. Gatavojamies ceļam.

Kanāriju sala Fuerteventura. Gatavojamies ceļam.

Abi ar vīru esam kaislīgi ceļotāji, tāpēc nolēmām, ka mūsu 5 mēnešus vecā meitiņa Rēzija nebūs par šķērsli, lai dotos tuvos un tālos ceļojumos. Gluži pretēji, lai meita jau laicīgi sāk pierast, ka ik pa laikam izrausimies no ierastās mājas dzīves un baudīsim citu valstu kultūru un eksotiku.
Pirms brauciena mēģināju atrast kādu sakarīgu pieredzi lidojumam ar tik jaunu bēbi, bet atradu tikai vienu jēdzīgu rakstu un uz manu foruma ierakstu, lai cilvēki padalās ar pieredzi, atsauksme bija tieši nulle! Tad nu, izdomāju, ka rakstīšu blogu par mūsu ceļojuma pieredzi un piedzīvojumiem, lai citām mammām, kas nolēmušas doties ceļojumā ar bēbi būtu iespēja ieskatīties mūsu ceļojumā.

Sākumā bijām nolēmuši, ka gaidīsim līdz meitai paliks 1 gadiņš un tikai, tad brauksim ceļojumā, kā arī vēlējāmies, lai lidojums uz vienu galu būtu tikai viens un maksimālais līdz 3h. Beigu rezultātā, nenocietāmies un izlēmām, ka nav ko gaidīt.

CEĻOTĀJI: mamma – Linda, tētis – Renārs un meitiņa – Rēzija (5 mēneši);
GALAMĒRĶIS: Fuerteventura (Kanāriju salas);
LIDOJUMS TURP:
1.) Riga (RIX) – Brussels Charleroi (CRL)
Paliekam pa nakti viesnīcā lidostas tuvumā;
2.) Brussels Charleroi (CRL) – Fuerteventura (FUE);
LIDOJUMS ATPAKAĻ:
1.) Fuerteventura (FUE) – Barcelona (BCN)
Pāris stundas pa Barselonas pilsētu;
2.) Barselona (BCN) – Riga (RIX).

Mūsu pirmais lidojums manī raisīja satraukums. Kā jau katram bēbītim, arī mums ir savi niķi un kašķi, tāpēc baidījos par iespējamo skandālu lidmašīnā un to vai varēšu Rēziju nomierināt, bet kā teica mana draudzene: “Ja kādam nepatīk, lai kāpj laukā!”. Neapšaubāmi klimata maiņa un iespējamās sekas, arī lika aizdomāties.

Lai varētu doties savā pirmajā ceļojumā spērām pirmos soļus pretim Kanāriju salām! Rēzija (4,5 mēneši) fotogrāfijās savam pirmajam dokumentam – pasei. Pase tik mazam bērniņam izmaksā 14,23 Eur. Vislabākās atsauksmes par PMLP darbinieci, kas grabināja dažādas mantiņas, lai pievērstu Rēzijas skatienu fotoaparāta objektīvam. Bija nepieciešanas tieši 8 reizes, lai meita tiktu pie sava foto.

03_12_2014 (2)

Braucot taisīt savam bēbītim pasi pie reizes vajag palūgt, lai ieraksta bērnu mammas vai tēta pasē, kas ir bezmaksas pakalpojums un aizņem vien pāris dienas laika noformēšanai. Mēs par to iedomājāmies tikai pēc tam un dienas līdz ceļojumam vairs neļāva mums veikt šo pakalpojumu 🙁 Taču nekas…
Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas mājas lapā teikto, ja bērns izceļo no valsts vecāka (ES piederīgā) pavadībā un pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu, tad uzrāda savu pasi un bērna dzimšanas apliecību vai tās notariāli apliecinātu kopiju.
Viss skaidrs! Mums līdzi bija dzimšanas apliecība 🙂 Jāmin, ka nevienā no 4 lidojumiem mums dzimšanas apliecību tā arī nepaprasīja, taču drošs paliek drošs.

17_12_2014 (2)

Jau pēc 2 nedēļām saņēmām Rēzijas pasi 🙂 Katru reizi, kad atveru to, gribas smaidīt 🙂

Pirms lidošanas vēlējos uzzināt pēc iespējas vairāk, lai būtu mazāk satraukumu. Ikviena maza bērniņa neatņemama pārvietošanās ierīce ir ratiņi. Mūsu Rēzijai ir Navington Carevel kulbu rati, kas mums bija līdzi ceļojuma laikā.

05_12_2014

Lidojām ar divām aviokompānijām (Ryanair un WizzAir), tāpēc vēlējos uzzināt, kas notiek, ja līdzi ir lielie kulbu rati.
Lidostas darbiniece man pastāstīja, ka bērnu ratiņi ir reģistrējamā bagāža un tā ir bez maksas. Ratiņus ir jāreģistrē pie čekošanās, kur tiek piesprausta bagāžas uzlīme, kā arī tiek izsniegti speciāli maisi ratu iepakošanai. Bērnu ratiņus var nodot uzreiz pie bagāžas nodošanas vai arī iet ar ratiem līdz lidmašīnai.

Jāsaka, ka realitātē neviens maisus priekš ratiem neizsniedza, jo sanāk, ka pie lidmašīnas neviens tevi negaidīs, kamēr sapakosi savus ratus un Rīgas lidostā nemaz šādi maisi nebija pieejami.

Pozitīvi vismaz tas, ka mums nebija Rēzija jānēsā uz rokām un varējām ar ratiem pieripot pie paša trapa, kur ratus arī atstājām un pēc lidojuma, izkāpjot no lidmašīnas tie mūs jau gaidīja 🙂

Jā, arī bagāža lidojuma laikā vienmēr ir bijusi mistika 🙂 Lai cik tālu esam braukuši (Krēta, Dominikānas Republika, Taizeme, Šveice utt.) un lai cik ilgs būtu bijis mūsu ceļojums, vienmēr esam iztikuši ar standarta izmēra rokas bagāžas koferi! Šoreiz arī neko nemainījām 🙂 Meklējot info, kas mainās, ja ceļo ar zīdaini atradu, ka, piemēram Ryanair ir noteikts, ka zīdainim līdzi drīkst ņemt somu 5kg, ko drīkst apvienot ar pavadošā pieaugušā rokas bagāžu, turpretim WizzAir nav paredzēta nekāda papildus soma, proti, visas nepieciešamās lietiņas ir jāsaliek savā rokas bagāžā. Paldies Dievam, lidojot no Barselonas ar WizzAir neviens man nelika bebenes somu iespiest savā koferī 🙂

Jā un vēl! Bērniem, kas ir jaunāki par 2 gadiem, drīkst ņemt līdzi lidojuma laikā lietojamo pārtiku un uz to neattiecas 100ml ierobežojums. Ēdam no pudelītes, tāpēc jautāju Rīgas lidostas darbiniecei, vai drīkstu līdzi ņemt termosu (manuprāt no lidostas kontroles viedokļa varētu šķist tāds aizdomīgs priekšmets, kam ir dubultās sienas), atbildēja, ka jā. OK.

27_12_2014 (3)

Koferis bija pilns ar manām, bet vairāk, tomēr ar Rēzijas drēbītēm, medikamentiem, ja nu, kas neparedzēts atgadās, pamperiem, kas nepieciešami tikai lidojuma laikam, jo pārējos pirkām uz vietas, kā arī rotaļlietām, ar ko izklaidēt meiteni lidojuma laikā.

Nosvinējuši Ziemassvētkus un apbruņojušies ar pacietību bijām gatavi, lai dotos pretim Kanāriju salai Fuerteventura.

Nākamajā rakstā jau par lidojumu uz Fuerteventura un pirmo dienu Kanāriju salās 🙂

 

Leave a Reply

Close Menu