Nordtrip 2016*/Gatavojamies ceļam

Nordtrip 2016*/Gatavojamies ceļam

Nav šaubu, ka Norvēģija ir zeme, kur jābrauc skatīties dabu, nevis pilsētas kņadu. Ne velti šīs valsts oficiālās tūrisma mājas lapas sauklis ir “Powered by Nature”.

9134998386_711d1bf9f1_h

Man vienmēr ir gribējies aizbraukt uz Norvēģiju, bet savu iedomu dēļ, ka tur ir auksti, šīs valsts apmeklējums ir ticis atlikts! Šogad izlēmām, ka ir pienācis laiks Norvēģijai!

Ceļotāji: mamma – Linda, tētis – Renārs, meita – Rēzija (1 gads 11 mēneši), draugs – Kaspars.

Šis būs mūsu ģimenes pirmais kārtīgais roadtrip, kopā ar Rēziju 🙂 ,jo pagājušā gada Lietuvas brauciens – tāda iesildīšanās vien bija. Mūsu ceļojuma piedzīvojumiem pievienosies tuvs ģimenes draugs Kaspars :), ko mazā Rēzija ir iecēlusi “labākā drauga” statusā.

4512114168_8f291a0bc4_b

Izpētot prāmju biļetes secinājām, ka datumu un cenu ziņā lētākais variants ir doties no Tallinas uz Stokholmu un tad taisnā virzienā uz Norvēģiju. 3 pieaugušajiem, 1 bērnam un automašīnai prāmja biļete ar B klases kajīti izmaksāja 194Eur.

Izbraucam jau rīt 22.06.2016 (trešdiena), atiešanas laiks 18:00 Tallina/D-terminal un Stokholmas Värtahamnen ostā būsim nākamajā dienā  plkst. 10:15.

img_9551

Mūsu neatņemams ceļojuma biedrs būs arī uzticamajam ģimenes auto, kam jau atkal būs jāpiedzīvo vēl viens garš ceļojums (vīrs nesen atgriezās no Maskavas), tāpēc pirms ceļa esam lieku reizi pārbaudījuši visus tehniskās dabas jautājums.

untitled1

Braukšana roadtipā patiesībā ir viena pinķerīga lieta, jo paša spēkiem jāizzondē visas iespējamās ievērības cienīgās apskates vietas un jāizplāno labākais maršruts. Jau kādu mēnesi bakstu dažādus punktus kartē, lai nebūtu žēl, ka kaut ko esam palaiduši garām. Vakar pusi no apskates punktiem “izmetu”, jo galīgi nav pa ceļam. Diemžēl uz Norvēģijas dienvidu galu, kur ir lielākais apskates vietu skaits arī nesanāks aizbraukt, jo tad mums būtu nepieciešama vēl papildus nedēļa. Tas, lai paliek nākamai reizei 🙂

3206351278_0cb34676a8_b

Diezgan droši zinām, ka garie un nogurdinošie kāpieni pa klinšu takām 4 stundu garumā vienā virzienā, mums ar mazo dāmu nebūs pa spēkam 🙁 Protams, gribētos redzēt skatu, kas attēlots teju visās bildēs, kad Google ieraksti vārdu Norvēģija, bet laikam ne šoreiz.

7728795808_af9f7ae84d_k

Mūsu plānā ietilpst neiespringšana uz naktsmājām. Neesam rezervējuši nevienu namiņu, nedz viesnīcu. Plānojam gulēt teltī, iespējams kādā kempingā ar skaistu skatu uz Norvēģijas neaprakstāmo dabu. Ēdamo esam sapirkuši līdzi no Latvijas, jo nav noslēpums, ka Norvēģija ir dārga valsts. Līdzi mums ir primuss, ugunskura katls, panna un citas piknika lietas.

Esam bruņojušies arī ar biezākām drēbēm. Lai arī jūnijs un jūlijs esot labākais laiks, kad doties uz Norvēģiju, taču tās ziemeļos, tomēr ir pavēss 🙂

6093230851_4eef2fab53_b (1)

Mūsu ceļojuma maršruts nav akmenī kalts, jo tāpēc jau tas ir roardtrips, kad plānus var mainīt jebkurā brīdī. Katrā ziņā, ja visi laikapstākļi un zvaigznes nostāsies pareizajās vietās, tad iecerēts ir nokļūt līdz pat Eiropas galējam Ziemeļu punktam Nordkapp, taču tas ir atkarīgs kā ripos 🙂

Mēs un Rēzija gaidām rītdienu, lai satiktos ar Tevi Norvēģija, troļļi un ziemeļbrieži 🙂

Seko mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem kopā ar mazo ceļotāju Rēziju 🙂 arī Facebook blogā Ceļojam ar bērnu.

Leave a Reply

Close Menu