Vecāki brīvsolī/Gruzija, Armēnija 2016* road trip/ 11.diena

Vecāki brīvsolī/Gruzija, Armēnija 2016* road trip/ 11.diena

Labrīt Erevāna! Brokastis uz jumta terases ar skatu uz Erevānu un Ararata kalnu. Kas var būt labāks par šo? Ja ir interese par apmešanās vietu Erevānā, tad varam ieteikt Abovyan Apartment.

img_2243-3

Šodien katrs savu laiku var plānot kā gribu un neesam spiesti visi vienlaicīgi un kopā doties iekarot Armēnijas galvaspilsētas ielas. Mēs ar vīru un mūsu draugi Māra ar Gintu, kas ir arī mūsu vedēji, neesam pieraduši ilgi gulēt, jo mazie bērni mūsos ir ieaudzinājuši jau zināmu režīmu, kā arī no ilgas gulēšanas sāk sāpēt sāni 🙂

Uzvelkam ko vasarīgu un ejam ielās. Mūsu dzīvoklītis atrodas netālu no slavenajām Erevānas kaskādēm, kas ir lielisks starta punkts, lai sāktu iepazīt šo pilsētu.

img_1842

Erevānas kaskādes ir viens no ievērojamākajiem un skaistākajiem apskates objektiem šajā pilsētā, kā arī tās ir Džeralda Kafesjana modernās mākslas centrs. Skatu, protams, bojā augšā esošie ceļamkrāni, bet ko nu, tur 🙂

21

Šeit ir izvietoti lērums ar dažādiem mākslas darbiem, kas atceļojuši no visas pasaules. Te ir atrodami gan oriģināldarbi, gan to replikas.

31

Mākslas darbu ekspozīcijas atrodas gan kaskādes ārpusē, gan arī iekšpusē, kur ierīkots eskalators no pašas apakšas līdz pat augstākajam līmenim. Mūsu draugi šo faktu nezināja un bija cītīgi pasportojuši pa trepēm 🙂

5

Esot pašā augšā paveras brīnumains skats uz apakšā esošo parku un pilsētas namiem, bet tālumā redzams Lielais un Mazais Ararats.

13

Plkst. 12:00 tiek ieslēgtas kaskādē un parkā ierīkotās strūklakas un skats paliek vēl pievilcīgāks. Apstādījumos lidinās mums neredzēti kukaiņi un sākumā nospriežam, ka tie ir kolibri. Vēlāk pēc cītīgas izpētes internetā secinām, ka tas ir colibri insect. Tātad tuvu tam bija! Radinieks izrādās 🙂

41

ad nu, Erevānas kaskādes bija punkts, no kura sākām iepazīt šīs pilsētas ielas, apskates un apmeklēšanas vērtās vietas.

Tieši pretim kaskādei pāri ielai atrodas mākslinieku vernisāža jeb tāds kā neliels tirdziņš, kur mākslinieki pārdot savas gleznas.

img_2299

Mēs ar vīru jau kuro ceļojumu pieturamies pie tradīcijas, ka iegādājamies kādu gleznu no vietas, kuru esam apmeklējuši un arī šoreiz par vienu mākslas darbu mūsu mājās būs vairāk. Iztērējām tieši 13 Eur 🙂

7

Izsoļojam cauri parkam pie Brīvības laukuma un apsēžamies nedaudz atvilkt elpu pie Gulbju dīķa. Ārā beidzot ir vasarai piedienīga gaisa temperatūra un esam sajūsmā. Vienīgi nobrīnamies par mammīti, kas sēž uz blakus soliņa un savu mazo puisīti, kuru ieģērbusi dūnu jakā, kad ārā spīd saule un termometra stabiņš rāda virs +20!

img_1882

Pilsētas gājēju iela ir dažādu veikaliņu ieskauta un šeit pat ir izveidots pazemes tirdzniecības centrs visas ielas garumā. Par laimi neesam braukuši apskatīt Versace, Dolce Gabana un citus brendainus veikalus! Mums interesē tirdziņi un to vienreizējais šarms!

img_1890

Esam nonākuši Republikas laukumā, kuru no visām pusēm ieskauj lielas un masīvas ēkas, kas celtas no Armēnijai raksturīgā tufa akmens, kas ir iesārtā krāsā. Tieši šī vulkāniskā izcelsmes akmens dēļ, Erevānu mēdz dēvēt par rozā pilsētu.

Mūsu nospraustais mērķis ir Erevānas vernisāža, kur tiek pārdoti gan dažādi suvenīri, paklāji, rotas, mākslas darbi un citas pašmāju izgatavotās lietas.

42

14

Viens no Armēnijas simboliem ir granātābols un to nevar nepamanīt – svečturi, auskari, kaklarotas, pildspalvas, magnēti utt. Tas esot Auglības simbols un armēņi tic, ka katrā granātābolā ir tieši 365 sēkliņas 🙂 Nespēju atturēties un nopirku granātābola kulonu un ķēdīti no sudraba pa 7 Eur. Domāju, ka cena ir pat ļoti normāla, ņemot vērā, ka pirkta tūristu iecienītā vietā 🙂

51

22

Šis tas pašā tirdziņā un blakus tam tiek pamanīts arī saistībā ar Latviju, kas, protams, priecē 🙂

32

img_1955

Vēderi sāk kurkšķēt un sākam meklēt kafejnīcu! Kā jau galvaspilsētā, tad šeit ar to nav nekādu problēmu. Var atrast šikus un dārgus restorānus, kā arī smukas autentiskas kafejnīcas ar gardum gardiem ēdieniem par ļoti adekvātām un pieņemamām cenām!

img_1981

Erevānā ir diezgan daudz dažādi tirgi, tāpēc pirms atrodam meklēto iemaldāmies arī lupatu tirgos, no kuriem dodamies prom pat tajos īsti neieejot. Mēs meklējam tirgu, kur pārdod vietējo izaudzēto produkciju, jo tie ir paši labākie tirdziņi.

img_1827

Ja vēl neesat ne reizi redzējuši ukraiņu ceļojuma raidījumu “Орёл и решка”, kuru var noskatīties arī YouTube.com, tad ļoti iesaku! Tieši šajā raidījumā ieraudzīju tirgu, kuru vēlos atrast un mums tas izdevās 🙂

62

Tirgus atrodas ēkā, kas atgādināja skatus no bērnības, kad Padomju laika celtnes bija mūsu ikdiena. Ārpusē mūsu skatienus piesaista svaigie vēži, bet atturamies tos nopirkt, jo vēlāk jādodas uz Ararat muzeju un bail, ka puse no tiem paņems vagu, bet otra puse aizies pie dieviem 🙂

15

Ieejam tirgū un esam mēmi! Visapkārt žāvēti augļi, rieksti, čurčelas, granātāboli, persiki  un citi gardumi. Viss tik smuki sakārtots, tik garšīgi izskatās! Nepaspējuši vēl acis pamirkšķināt, kā puišus jau ielencis viens pārdevējs, bet mūs abas dāmas kāda atraktīva pārdevēja.

52

Šeit nav kā pie mums tirgū, kad pagaršo preci un jūties vainīgs, ja neesi neko nopircis. Manā pieredzē ir bijis ganījums, ka Rīgas Centrāltirgū man ir pateikuši, ka esmu ieradusies tikai paēst, bet šeit Tev neuzbāzīgi, bet uzstājīgi cienā un pat saka: “Tikai pagaršo, nav jāpērk!” un Tu nejūties kādam kaut ko parādā 🙂

43

Esam pavisam neilgu laiku tirgū, bet šķiet, ka vēders jau ir pilns visus šos gardumus degustējot. No žāvēto augļu gala esam tikuši līdz basturmai, svaigai gaļa, garšvielām un sieriem.

23

33

Somas pamazām sāk palikt smagākas un ir pienācis laiks, lai dotos uz Ararat brendija muzeju.

16

Viens no ieteikumiem apmeklējot Ararat muzeju ir veikt iepriekšēju rezervāciju. Par pieprasījumu viņi nevar sūdzēties un tādus kā mēs, kas vienkārši ierodas un grib to apmeklēt, mēģina nofīrēt uz citu dienu vai arī ir jāgaida krietns laiciņš līdz būs kāda grupa, kurai varēs pievienoties.

24

Ekskursijas notiek krievu un angļu valodās, iespējams vācu valoda, bet par to varētu arī sameloties :), kā arī pieejams divas biļešu cenas. Kāpēc?

1.paketē ietilpst ekskursija un 2 tipu brendija degustācija (3 gadīgā un 10 gadīgā) – cena ir 4500 AMD jeb 8,75 EUR;

2.paketē ietilpst ekskursija un 3 tipu brendija degustācija (3 gadīgā, 7 gadīgā un 10 gadīgā) – cena ir 10000 AMD jeb 19,43 Eur.

34

Ekskursija ir izcila! Tiek izstāstīts viss par brendija ražošanu no vīnogas līdz dzērienam, ko ceļ galdā, par ozolkoka mucām, par to glabāšanu un paša Ararat brendija vēsturi. Šeit glabājas mucas, kas uzdāvināts dažādu valstu prezidentiem, kas apmeklējuši Armēniju un šo muzeju. Te ir Vairai Vīķei – Freibergai un Valdim Zatleram dāvinātās mucas, kuras to īpašnieki var jebkurā brīdi izņemt savai lietošanai.

53

Visa noslēgumā tiekam uzaicināti uz degustāciju zāli, kur mēs nevis vienkārši izdzeram pa glāzītei, bet, kur tiek pastāstīti dažādi knifi kā pareizi dzert brendiju, cik daudz tas ir jālej gāzēs un citas lietas, ko nezinājām. Neesmu stipro dzērienu cienītāja, bet atšķirība starp 3 gadīgo un 10 gadīgo brendiju bija acīm redzama jeb sagaršojama. Ja esat Erevānā, tad šis muzejs ir “must see” sarakstā

311

Diena pilna ar iespaidiem, kājas nostaigājušas vairākus desmitus kilometru, bet tas viss bija tā vērts. Erevāna ir skaista, interesanta, šeit ir ļoti daudz ko redzēt, nogaršot un izgaršot. Šodien pēdējo vakaru esam 7 vecāku sastāvā, jo 2 no mūsu kompānijas nakts vidū dodas uz lidostu, lai dotos tālāk ciemoties pie radiem Astrahaņā, bet mēs pārējie mērosim ceļu atpakaļ līdz Gruzijas galvaspilsētai Tbilisi, kur pavadīsim divas dienas 🙂

Seko mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī Facebook blogā Ceļojam ar bērnu.

Nākamajā rakstā atgriežamies Tbilisi, lai to labāk iepazītu. 

 

 

Leave a Reply

Close Menu