Vecāki brīvsolī/Gruzija, Armēnija 2016* road trip/ 2.diena

Vecāki brīvsolī/Gruzija, Armēnija 2016* road trip/ 2.diena

Šodien rādās būs jauka diena! Saulīte pārrāpusies pāri kalniem spoži spīd tieši mūsu viesu nama logos. Saimnieki saklājuši bagātīgu brokastu galdu un varam mieloties ar mājas ēdieniem…

img_0661

Vēl pirms iekāpjam auto saimnieks mums ļauj salasīt pilnu maisu ar vīnogām un plūmēm, kas aug turpat pie mājas.

1

No naktsmājām līdz šīs dienas pirmajam apskates objektam – Vardzia alu pilsētiņai ir aptuveni 7 km. Īsais ceļa posms ir skaists ar stāvu klints sienu vienā pusē un ar tikpat stāvu, tikai uz leju, otrā pusē.

Vardzia

Pavisam drīz ieraugām Vardzia. Pirms autostāvvietas ir iespēja apstāties un aplūkot šo skaistumu gluži kā uz pasta kartītēm – pilnā garumā un augstumā, lai jau pēc tam piebrauktu tuvāk un sāktu savu ekspedīciju pa alu pilsētiņu.

img_0664

Šī vieta ir patiešām unikāla un ne, velti tā ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā… Lai neieslīgtu garās runās par šīs vietas vēsturi, tad nu, īsumā….

1185. gadā pirmo reizi Gruzijas troni ieņēma sieviete, kura vēlējās izveidot klintīs izcirstu klosteri, lai pasargātu savu tautu no mongoļu patstāvīgajiem uzbrukumiem, tāpēc tika dota pavēle izveidot slepenu pazemes svētnīcu. Alas, kas šeit bija izveidojušās dabīgi tika paplašinātas, izveidojot alu pilsētiņu 13 līmeņos, kas ietvēra vairāk kā 6000 dzīvojamo telpu. Vienīgais veids kā iekļūt šajā pilsētā bija caur slepenu tuneli pie Mtkvari upes.

img_0227

1283.gadā, nepilnus 100 gadus pēc šīs alu sistēmas izveidošanas, notika stipra zemestrīce, kuras rezultātā atklājās slepenais klosteris. Tik iedomājieties….šīs viss bija kalnā iekšā…pašā tā sirdī, bet zemestrīces rezultātā, kalna priekšējā siena nobruka gluži kā pārlauzt valriekstu uz pusēm ….

3

Ieeja šajā vienreizējā vietā maksā 3 lari (1,12 Eur) no pieaugušā. Sākumā jārēķinās ar “nelielu” iešanu visai stāvā ceļā līdz esam jau klāt pie klints un te sākas nebeidzamu trepīšu, alu, velvju un citu labirintu daudzums.

4

Skats tiešām pasakains un šodienas saulīte ir kā mierinājums vakardienas vēsajam un vējainajam laikam. Kā jau svētnīcai pienākas arī šeit ir alu klosteris, kur sievietēm ir jāuzsedz galvassegas. Par visu ir padomāts un tām dāmām, kam līdzi nav savas galvassegas ir iespēja tikt pie lakatiem 🙂

5

7

Šodien daudzās trepēs tāds nieks vien šķiet, bet jau rīt mēs visi diezgan pamatīgi jutām, ka šīs fiziskās aktivitātes ir atstājušas iespaidu uz mūsu kājām 🙂

8

Lielu daļu šīs vietas var izstaigāt un izpētīt bez jebkādiem ierobežojumiem, bet tikpat ievērojama šā objekta daļa ir slēgta tūristiem, jo to apdzīvo mūki. 1551.gadā šī vieta tika pamesta, pēc kārtējā ienaidnieku uzbrukuma, un tikai 20.gadsimtā neliela mūku grupa atgriezās Vardzia alu klosterī, lai būtu kā atgādinājums par cilvēkiem, kas aizsargāja savu kultūru.

Borjomi

img_0267-2

Tālāk navigācijā iespraužam nākamo galamērķi – Borjomi pilsētu un tajā esošo Borjomi minerālūdens parku. Mums kaut kā izdodas piebraukt pie šī parka no otras puses, proti, no kalnā esošā gaisa tramvajiņa puses, nevis no pilsētas. Nieki…3 lari (1,12 Eur) par braucienu vienā virzienā ar tramvajiņu un esam pie Borjomi minerālūdens parka ieejas.

9

Par ļoti simbolisku ieejas maksu, proti, 0,50 GEL jeb 0,18 Eur, ejam lūkot vietu, kur  var nobaudīt minerālūdeni nākušu no pašām zemes dzīlēm.

Minerālūdens ņemšanas un baudīšanas vieta ir uztaisīta zem stikla kupola ēkas, kas ir šā parka centrā. Tūristu “karstākās” sezonas laikā, šeit ir aizliegts pildīt 10 litru , 5 litru un 3 litru pudeles, jo pats par sevi skaidrs, ka gribētāju nobaudīt šo ūdeni ir daudz un rindas veidotos garu garās.

10

Arī mēs kritām kārdinājumā nogaršot šo izslavēto Gruzijas minerālūdeni. Nu, kāds tad tas ir? Nepārprotami jūtama tā dīvainā smaržiņa jeb sēra avotiem piemītošā smaka 🙂 Kas bija neliels brīnums, tad tas, ka tas bija silts. Protams, arī garša ir nedaudz īpatnēja un jāsaka, ka es priekšroku dodu, tomēr Borjomi, kas rūpnieciski ir pildīts pudelēs.

img_0746 (1)

Pats parks ir liels un kā radīts laiskām pastaigām. Šeit ir ierīkotas taciņas, soliņi, tiltiņi un arī bērnu atrakciju parks.

No parka ieejas, aptuveni 3 km attālumā, aiz atrakcijām atrodas dabīgi veidojies minerālūdens baseins, kur ūdens temperatūra visa gada garumā ir nemainīgi 27 grādus silta. Mēs gan līdz šim dabas veidojumam neaizgājām, jo par tā esamību uzzinājām tikai pēc šī parka apmeklējuma 🙂

img_0273-2

11

Piepildījuši  pudeles, ko visas dienas garumā krājām tieši šim brīdim, ar Borjomi minerālūdeni, paēduši šašlikus un citus gruzīnu gardumus, noskalojuši tos ar  nepārspējami labu mājas vīnu, iebakstām mūsu šīs dienas galējo maršruta punktu – Gruzijas Melnās jūras kūrorta pilsētu Batumi.

12

Braukšana līdz Batumi ievelkas melnā tumsā un šīs dienas šoferītis Ģirts, šķiet, galīgi nav sajūsmā par tik vēlu braukšanu un pārējo ceļa biedru līksmību – vecākiem, kas sajutuši brīvsoli, iztukšojuši jau kuro vīna pudeli un korķu paukšķi, kas skan viens pēc otra, lai ceļš neliktos tik garš.

Iebraucot Batumi mēs visi pielīpam pie aizsvīdušajiem busiņa stikliem, jo jau pa attālumu bija redzamas izgaismotās pilsētas ēkas, kas radīja sajūtas, ka neesi Gruzijā, bet gan kādā Āzijas valstī. Nu, elektrība šeit netiek taupīta 🙂

2bdc239f8dc96232f09f8d2de4db0ea3-1

Tieši šeit sākām neticēt booking.com. Rezervējām apartamentu 7 cilvēkiem, bet atbraucot stāsts jau izvēršas pavisam savādāks. Mums viena apartamenta vietā tiek piedāvāti divi un katrs citā ēkā! Ja booking.com bija minēta konkrēta summa uz 7 cilvēkiem par  vienu apartamentu, tad tagad mums tiek prasīta šāda summa par katru. Protams, izvēloties naktsmājas internetā rēķināmies ar summu, ko uzrāda minētā mājas lapa. Ir pusnakts un mēs, neapšaubāmi, esam noguruši. Mans vīrs pēc neilgām sarunām ar dzīvokļu saimnieci nokārto, ka abi apartamenti atradīsies vienā ēkā, vienā stāvā un nospiež maksu par dzīvokļiem maksimāli mums izdevīgu. Beidzot varam iekrist gultās, ieiet dušā un aizstaigāt līdz tuvējam diennakts veikalam, jo spēka, kam vairāk vienkārši nav palicis.

img_0760

Kā jau labiem vecākiem pienākas, katrs no mums vakarus izmanto, lai uzzinātu kā iet mūs atvasēm. Kāds sēž krēslā neizlaižot no rokām mobilo un aktīvi čato Viber, kāds ieslēdzas istabiņā, lai netraucēti pazvanītu omei caur Skype. Arī mēs ar vīru saņemam ikdienas atskaitīti, ka Latvijā ir pasakains rudens un tiek baudītas pēdējās siltās dieniņas.

img_0740-2

Nu, visiem sirdis mierīgas un varam baudīt pelnīto atpūtu 🙂

Seko mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī Facebook blogā Ceļojam ar bērnu.

Nākamajā rakstā īss ieskats Gruzijas kūrorta pilsētā Batumi un Melnās jūras kūrortā Ulreki.

Leave a Reply

Close Menu