Vecāki brīvsolī/Gruzija, Armēnija 2016* road trip/ 9.diena

Vecāki brīvsolī/Gruzija, Armēnija 2016* road trip/ 9.diena

112Labrītiņ no rītiņa no Mārtiņa Rītiņa jeb labrīt no Armēnijas 🙂 Vai nav burvīgas brokastis pa 6Eur? Nedaudz nāca smiekli un tajā pašā brīdī neliela neizpratne par to, kas bija uz mana šķīvja un vai izvilkšu dienas pirmo daļu.

22

Vakar, kad ieradāmies viesnīcā bija jau tumšs un no ārpuses nebija iespēja to aplūkot. Tad nu, šorīt ieraudzījām šo šedevru, kur vienā ēkas daļā ir ierīkota viesnīca, bet turpat blakus, tajā pašā ēkā, ir vesela rinda telpu, kas ir neapdzīvotas un pat logu nav!!! Katrā ziņā vakar tas netraucēja, lai pārlaistu nakti tieši šeit 🙂

3-2

Mūsu šīsdienas maršruts ved gar Sevan ezeru, kas ir lielākais ezers Armēnijā un visā Kaukāza reģionā! Ūdens ir dzidrs jo dzidrs, līdz ar ko tā krāsa ir ļoti pievilcīga.

3-3 (1)

Ezers ir bagāts ar zivīm un vēžiem un par to arī paši pārliecināmies. Braucot pa ceļu, kas ved gar ezeru var novērot kā vietējie stāv šosejas malā un garām braucošajiem ar rokām kaut ko rāda! Izrādās viņi rāda cik lielas zivis ir nozvejotas un lai stājas nost un nāk uz automašīnas bagāžnieku uzmest aci.

43

Svaigas zivis gan negrasījāmies pirkt, bet pāris kilometru tālāk nevarējām nespiest uz bremzes pedāļa, kad ieraudzījām armēni, kas tirgo kūpinātas zivis.

33

Lieki piebilst, ka mēs kā alu cilvēki turpat šosejas malā tās gardu muti notiesājām.

03

Braucot tālāk vēlējāmies atrast kādu kafejnīcu ezera krastā, lai varētu nogaršot izslavēto vēžu kebabu, ko var nopirkt vien ezera tuvākajā apkaimē. Šī laime mums gāja secen, bet šo kļūdu mēs vēl labosim braucot pēc pāris dienām atpakaļ uz Tbilisi.

06

Pilnīgi nejauši ieraugām, ka nedaudz nostāk no ceļa ir milzīgs tirgus placis zem klajas debess, kur vietējie pārdod savus izaudzētos un brūvētos labumus. Šādu iespēju nevar laist garām un metamies tirgus burziņā!

73

Viss ir svaigs, krāsains un smaržīgs! Sapērkam augļus, ko grauzt pa ceļam, lauru lapu bunti, kas ir tik liela kā mums pierastās pirts slotas, lai vestu uz mājām!  Mēs kaifojam un nespējam beigt barot acis un savus vēderus!

53

83

Šodien ir svētdiena un tirgū iepērkas tikai vietējie. Mēs esam vienīgie tūristi un ar savu izskatu piesaistām pilnīgi visu acis. Brīžam no uzstājīgajiem skatiem un pat mobilo tālruņu zibšņiem kļūst neērti. Pēc neilga brīža jau visi tirgotāji zina, ka esam latvieši, jo pieejot klāt un painteresējoties par preci, izdzirdam tādas frāzes kā:”Jūs esat tie latvieši?”.

07

Laiks ir silts un esam ģērbušies vasarīgi. Pamanu, ka vietējās meitenes ļoti nopēta mūsu kompānijas sieviešu dzimumu. Kāpēc? Tāpēc, ka to apģērbs galvenokārt ir melnas krāsas, svārku garums nav augstāks par to, kas ir zem ceļa un kājās ir biezas melnas zeķubikses. Pašas gan skaisti un efektīvi uzkrāsojušās, jo kaut kā jau tomēr mums sievietēm gribas izcelt savu daili. Protams, kad pēc pāris dienām ieradāmies Armēnijas galvaspilsētā, tad pārliecinājāmies, ka galvaspilsētas dāmas ar saviem augstajiem papēžiem, košajām kleitām un īsajiem svārkiem, tomēr krasi atšķiras no nomaļākos reģionos dzīvojošām daiļā dzimuma pārstāvēm.

63

Vēl iepērkam armēņu brūvētos mājas vīnus un varam atkal ripot tālāk.

012

Ja vakar nebiju gatava izteikt savas domas par Armēniju slikto ceļu dēļ un vien pāris stundas saulītē to redzot, tad šodien šī valsts parādīja sevi dienasgaismā un tā pamazām sāk laupīt manu sirdi, pavisam noteikti, ar savu vienreizējo dabas skaistumu! Tā ir pilnīgi pretēja Gruzijai. Gluži kā ar nazi nogriezts! Ceļi beidzot ir braucami un atšķirībā no Gruzijas nav tik līkumoti, ir daudz pārredzamāki un lēzenāki, kalnus klāj pļavas, kas izskatās kā paklājs, neviena koka, plašumi ir prātam neaptverami un ar aci neizmērāmi! Šķiet visa valsts ir pacelta tuvāk mākoņiem, jo vidējais augstums ir 2000 m v.j.l.

142

Nespējam pabraukt garām neapstājoties vietā, kur sajūta, ka viss Armēnijas dabas skaistums ir pie tavām kājām! Metamies iemūžināt sevi uz šīs fototapetes fona, jo bildēs tiešām izskatās, ka esam meistarīgi ar fotošopa palīdzību uzlīmēti tās priekšplānā 🙂

152

Lai arī tirdziņš bija fantastisks, tomēr  nu, jau nedēļas garumā esam pieraduši lutināt savus vēderus ar Kaukāzu virtuves labumiem un šķiet to tilpums arī ir kļuvis lielāks un prasa savu tiesu!

Ar šosejas malā esošajām kafejnīcām ir švaki! Tās ir izputējušas, slēgtas vai arī nav manītas jau vairākus desmitus kilometru. Iespējams arī problēma varētu būt tanī, ka viņu rakstības dēļ, vienkārši nesaprotam, ka te var paēst. Tad nu, vadāmies pēc vienkāršām metodēm un apstājamies pie izkārtnes, kas līdzīga pavāra cepurei.

123

Jā! Ir! No šosejas nepateiksi, bet ēkas otrā pusē ierīkotas atsevišķas āra terases ēšanai kalnu upītes krastā, skan dzīvā mūzika, kas ir tik skaļa, ka knapi dzirdu blakus sēdošo runājot. Galds ir bagātīgs! Plūst vīna upes, šašliki no jēra, cūkas, ceptas zivis, salāti, lavašs, sieri…

133

Par atnesto rēķinu varējām tikai nosmieties, jo tas bija ar pildspalvu uzrakstīts uz līmlapiņas 🙂 Samaksājām 23`000 AMD jeb 43.75 Eur par 7 personām.

Šodienas maršrutā bija paredzēts nobraukt 325 km līdz pat Armēnijas pašam dienvidu galam! Ja Gruzijā par šāda attāluma pieveikšanu varēja tikai sapņot, tad Armēnijas taisno ceļu dēļ, mums tas tiešām izdevās.

113

Braucot uz šīm divām Kaukāzu valstīm zināju, ka šeit varēs novērot lielu daļu autotransporta, ko atceros tikai no savas bērnības vai retu reizi parādāmies uz Latvijas autoceļiem.

102

Armēnijā līdzīgi kā tās kaimiņu valstīs ir vērojama teju visa PSRS autotransporta buķete! Tie šeit ir biezā slānī un teicamā izskatā! Mūsu kompānijas vīrieši nespēj vien acis pabarot ar retro auto cienīgo parādi ik uz metra! Balta Ņiva šeit ir kulta auto, jo vietējiem tas ir gluži kā jāt ar baltu zirgu!

162

172

182

Tuvojoties Armēnijas dienvidu reģionam arvien vairāk pamanām armijas mašīnas ar karavīriem tajās, kalnu galos izvietoti torņi un saprotam, ka aiz kalniem atrodas Kalnu Karabaha.

img_2106

Esam veiksmīgi tikuši līdz pilsētiņai no kuras var tikt uz pasaulē garāko gaisa tramvajiņu Wings of Tatev, kas ir nedaudz vairāk kā 6 km garš! Iebraucam pilsētiņā pēc 18:00 un ātri tiek sameklētas naktsmājas. Vietējā ģimenīte ierīkojusi viesu numuriņus ēkas otrajā stāvā ar atsevišķām istabām un ieejām no ārā esošā balkona/terases. Katram pa dušai, divguļamai gultai un laime pilnīga, jo nav jālozē, kurš gulēs ar mūsu draugu Kasparu, kurš ceļo solo!

img_1431

Vakariņas mums ir nevis kā kafejnīcā pasniegtas, bet gan kā armēņu ģimenēs pierasts, jo saimnieki visu gatavojuši paši. Šodien esam nobraukuši 325 km. Nogurums, protams, ir neatņemama roadtrip sastāvdaļa, bet tas ir patīkams.

karte

Seko mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī Facebook blogā Ceļojam ar bērnu.

Nākamajā rakstā baudām Armēnijas karstos avotus un vakarā ierodamies tās galvaspilsētā Erevānā.

 

Leave a Reply

Close Menu