Labrīt! 

Esam cēlušies 07:00 un mobilais telefons stāsta, ka ārā ir 22 grādi silts. Šodien agrais rīts, jo dodamies no Hanojas uz  Cat Ba salu, lai baudītu Halongas līča elpu aizraujošos skatus . Tiem, kas nezina, tad skaidroju, ka Cat Ba sala ir alternatīva Halong pilsētai, no kuras atiet kruīzi, lai baudītu Halongas līci ar tajā esošajām klinšu sienām. Proti, saņem to pašu, bet par 5x zemāku cenu 🙂

Šo braucienu mums nooorganizēja vjetnamiešu dāma Mary, ar kuru sarakstījāmies vēl esot Latvijā. Ar Mary kontaktinformāciju padalījās ceļošanas entuziasts Zigismunds fon Krēsliņš jeb Žiga piedzīvojumi.

Mums ir sarunāts privātais busiņš, viesnīca šaj naktij, dienas kruīzs nākamajā dienā no Cat Ba salas pa Halongas līci un brauciens atpakaļ uz Hanoju. Līdzi mums brauc šoferītis un Mary vīrs, jo viņš runā angļu valodā. 

Braucot uz ostu, no kuras atiet prāmis uz Cat Ba salu, rodas sajūta, ka šoferītim nav ne jausmas kā to atrast. Tad nu, mēs lliekam lietā savas navigācijas aplikācijas un kopīgiem spēkiem esam atraduši ostu. 

Pa ceļam atgadās ar negadījums, kad mūsu busiņš pie neliela ātruma ietriecās motociklā. Mēs satrūkušies un nodomājam, ka tagad stāvēsim kādu stundu kā jau tas ir pie satiksmes negadījumiem, lai visu nokārtotu. Un kā Jums liekās? Šoferītis pat no auto neizkāp. Pat nepajautāja vai dāma, kas uz tā sēdēja nav cietusi! kaut ko noplātījās un braucam tālāk. 

Prāmis uz salu pārceļās aptuveni 15 minūtēs. Saliņa maziņa un tāpēc nolemjam, ka pēc pusdienām meklējam rollerus un laižam ielās. 

Rollera cena ir 6$ ar benzīnu un ķiverēm. Galamērķis – Cat Ba Nacionālā parka Nug Lam virsotne.

Ieejas biļete 40,000VND (1,50 Eur), stāvvietas cena – 5,000VND (0,16 Eur) un varam sākt kāpienu kalnā.

Te nu, gan bija īsts kardio trenniņš +30 grādu karstumā! Brīžiem likās, ka galus atdosim turpat uz klinšu kāpnītēm.

Slapjām mugurām, mēli pār plecam un aizelsušies sasniedzam Nug Lam virsotnē esošo skatu torni. Pūles ir to vērtas, jo skats ir pasakains un siltais vējiņš ir atelpa ir dāvana par tām vaimanām ceļā uz šejieni. 

Sajutušies kā jaunas pasaules atklājēji un virsotņu iekarotāji gribam vēl paspēt uz Hospital Cave, bet tā jau ir slēgta. Tad nu, navigācijā iebakstām publisko pludmali un traucamies ar rolleriem pa salas galveno ceļu. 

Vakars noslēdzās ar ugunīgu saules bumbu, kas iekrīt līča ūdeņos un vakariņām viesnīcas 12.stāva terasē ar skatu uz līci, kurā slejas klinšu sienas. 

Pirms nakts riktīgi piestumjam vēderus ar gliemenēm, divām dažādām Pho zupiņu variācijām ar zivīm un gaļu. Iemalkojam Vjetnamiešu Dalat reģiona vīnu un viesnīcas saimnieks vēl uzsauc mums aliņus.

Rīt nekādas ilgās sutināšanas. Ceļamies agri un laižam dienas kruīzā pa Halongas līča ūdeņiem. 

Arlabunakti Cat Ba!

Seko mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī Facebook blogā Ceļojam ar bērnu

 

Nākamajā rakstā kruīzs pa Halongas līci. 

 

 

 
Close Menu