Vecāki brīvsolī/Gruzija, Armēnija 2016* road trip/ 3.diena

Vecāki brīvsolī/Gruzija, Armēnija 2016* road trip/ 3.diena

Esam Gruzijas Melnās jūras piekrastes galvaspilsētā – Batumi. Vakar iebraucot pilsētā  bija jau melnuma tumsa un Batumi šķita kā Ziemassvētku eglīte. Apgaismots ir it viss…palmas, ēkas, promenādes, panorāmas rats, statujas… Nu, skaisti bez gala un malas… Pēkšņi pavisam pieticīgā Gruzija ir palikusi krāšņa un nepazīstama…

2

Mūsu naktsmājas atrodas modernā daudzstāvu ēku kompleksa, 12.stāvā un pirmais uzdevums pieceļoties no rīta ir paskatīties kāds ir skats no balkoniņa.

img_0765

Tepat pāri ielai jau redzama pludmale, pretim slejas tāda pati moderna daudzstāvu ēka, bet turpat blakus atrodas pavisam vienkārša, padomju laikos celta deviņu stāvu ēka, kas ir manāmi noplukusi.

img_0788

Šī ir pirmā diena, kad saņemamies uzvilkt šortus, kleitas un doties Batumi ielās.

Pirms atrasta kafejnīca brokastīm, “must – have” ir iebrist Melnajā jūrā. Pati Batumi pludmale ir lieliem un maziem oļiem piebērta. Kādam tas patīk, bet citi dod priekšroku smilšu pludmalēm.

img_0774

Kafejnīcas atrašana izrādās nav nemaz tik sarežģīta un pirmā atrastā tiek atzīta par labu esam.

41

Šīs bija tās brokastis, kad bija daudz par daudz. Katrs pasūtīja sev kāroto ēdienu, taču mēs nespējām iedomāties, ka tas viss tiek pasniegts tik lielās porcijās. Viss galds bija pilns ar šķīvjiem, kas pildīti ar dažādiem Gruzijas ēdienu šedevriem.

13

img_0338

Pēc brokastīm knapi varējām paiet 🙂 Turpat netālu no kafejnīcas ieraudzījām elektromopēdus un nolēmām, ka šis būs ne tikai labākais veids, kā apskatīt 8 km garo piejūras promenādi, bet arī jautrākais.

81

Super! Mutes smaida, mati plīvo vējā, saule silda un smiekli nebeidz rimties.

91

Batumi ļoti cenšas būt moderna un tajā tiek ieguldīti milzu naudas līdzekļi, lai attīstītu to par Eiropas līmenim atbilstošu kūrortu. Pilsēta izceļas ar neparastu un modernu arhitektūru. Te tiek celtas jaunas viesnīcas, tai skaitā pasaules slavenu viesnīcu ķēdes (Four Seasons, Hilton, Sheraton u.c), te atrodas ēka, kas uzcelta kājām gaisā, Batumi Tehniskās universitātes ēkas tornis īpaši izceļas, jo tajā ir ierīkots panorāmas rats!!! un vēl, un vēl, un vēl…

101

Piekrastes promenādi izdaiļo dažādas skulptūras, kas piešķir šai vietai īstu kūrorta garšu.

72

Vasaras mēnešos šī promenāde ir populārs pastaigu maršruts, kad atpūtnieki var baudīt siltās vasaras naktis un jūras šalkoņu, bet tiem kam mierīgas aktivitātes nav pa prātam var apmeklēt neskaitāmos naktsklubus vai kazino, kas šeit netrūkst. Ne velti Batumi tiek dēvēta par Gruzijas Las Vegasu. Viens iemesls tam ir visas tās gaismiņas, bet otrs ir pavisam vienkāršs –  15 km attālumā atrodas Turcijas robeža, kur azartspēles ir aizliegtas 🙂

img_0820

Izbraukājušies pa promenādi kopīgi vienojamies, ka šodien paņemam “brīvdienu”, izbraucam no Batumi, atrodam viesu namu kādā no blakus esošajiem piejūras ciematiem un baudām momentu!

Nolūkojam viesu namu Ureki ciemā un dodamies turp. Izrādās mūsu izvēle ir bijusi pareizā! Katram savs numuriņš, viss sakopts un tīrs, netālu pludmale un apkārt miers un klusums.

img_0443

Atbraukuši nometam mantas numuriņos un laižam uz jūru peldēties.

51

Šeit esošās Melnās jūras ciematu piekrastes ir pazīstamas ar izslavētajām magnētiskajām smiltīm. Saka, ka ierokoties šajās smiltīs uzlabojas imunitāte un palīdzot dziedēt sāpošas locītavas! Diemžēl atvest šīs smiltis neizdosies, jo kā saka vietējie, tad magnētisko daļiņu skaits šajās smiltīs ir tik liels, ka lidostas kontrole var tikt neizieta 🙂 🙂 🙂

1617

Pati pludmale ir netīra un piedrazota, bet izskatās, ka vietējiem tas nekādu diskomfortu nesagādā.

img_0407

Izpeldējušies Melnās jūras ūdeņos ir laiks palutināt arī vēderus. Viesu nama pārvaldnieks ir vienlaikus arī pavārs, kuram pasūtam šašliku, hinkaļus un citus gruzīnu gardumus. Tā nu, mēs atlikušo vakaru nosēžam sarunās pie baseina un ar vīna glāzēm rokās.

14463142_1093720517349894_3284100974688618970_n

Pats foršākais šajā viesnīcā bija satiktā ukraiņu gide, kas Gruzijā jau vairākus gadus vada ekskursijas. Tad nu, vakara gaitā parādījām viņai mūsu maršrutu un uzzinājām kuras vietas ir vērts apmeklēt un kuras droši var izlaist.

img_0955

Seko mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī Facebook blogā Ceļojam ar bērnu.

Nākamajā rakstā dodamies Gruzijas kalnos iepazīt Svaneti reģiona skaistumu.

Leave a Reply

Close Menu