Portugāle, Algarves reģions. Gatavojamies ceļam.

Portugāle, Algarves reģions. Gatavojamies ceļam.

Ceļojuma koferi jau atkal ir noilgojušies pēc kāda tālāka ceļojuma un mēs tāpat….

Mūsu pirmajā tālajā ceļojumā uz Kanāriju salu Fuerteventuru Rēzijai bija vien 5 mēneši. Esam izbaudījuši Latvijas vasaru tik cik tā šogad bija spējīga dot, bet diemžēl mūsu ģimenei tās bija par maz un tāpēc esam nolēmuši vēl pirms rudens un ziemas, uzlādēties ar saules siltumu un enerģiju.

Šoreiz mūsu izvēle krita uz Portugāli, Algarves reģionu.

20150930_143659_richtonehdr

Ceļotāji: mamma – Linda, tētis – Renārs un meita – Rēzija (1 gads 2 mēneši)

Galamērķis: Faro, Algarve, Praia do Vau (Portugāle)

Lidojums turp:

1.) Riga (RIX) – Vilnius (VNO), izlidošana 04:45 – 5:35 (lidojuma ilgums ~50 min)

2.) Vilnius (VNO) – Faro (FAO), izlidošana 06:25 – 09:05 (lidojuma ilgums ~4h 30 min)

Lidojums atpakaļ:

1.) Faro (FAO) – Vilnius (VNO), izlidošana 10:05 – 16:30 (lidojuma ilgums ~ 4h 30 min)

2.) Vilnius (VNO) – Riga (RIX), izlidošana 17:20 – 18:10 (lidojuma ilgums ~ 50min)

Ja iepriekšējā ceļojuma laikā mums bija vienas lietas, par kurām jādomā un viss bija jauns, tad tagad procedūra jau ir skaidra, tikai ir mainījušās lietas, par kurām jāpiedomā.

Nedaudz mulsina tas, ka izlidošana no Rīgas lidostas mums ir paredzēta 04:45. Mazā neapšaubāmi guļ. Mans plāniņš ir pavisam vienkāršs 🙂 Ejot gulēt uz nakti saģērbšu meitu jau tā, lai man atliktu viņu tikai izcelt no gultas un pārlikt autosēdeklītī, bet jau esot lidostā – ratos.

Kā mūs informēja, tad lidojumi no Rīgas uz Portugāli (Faro) ir caur Vilņas lidostu, kur ceļotāju pulciņam no Latvijas pievienojas arī Lietuvas tūristi, pārsēžoties lielākā lidmašīnā un turpinot savu ceļojumu. Tas ar ir mazais čakars! Visas tās pārsēšanās liek lieki traucēt bērnam miedziņu, jo tas viss notiks agrā rīta stundā, bet nekas…. Kā būs tā būs 🙂

img_7114

Domāju, ka jebkurš ceļotājs zina, cik svarīgi ir izveidot līdzi ņemamo lietu sarakstiņu, lai pēkšņi neatgadītos kādi nepatīkami pārsteigumi. Tētiem ir vieglāk, jo viņi domā tikai par savām lietām, bet mammas kā vienmēr domā par vairākiem vienlaicīgi 🙂

PASE.

Braucot uz Kanāriju salu Fuerteventuru uztaisījām pasi, kam derīguma termiņš ir 2 gadi. Neapšaubāmi, ka meita savā pases bildē ir pilnīgs bēbis, ja salīdzina ar to kāda viņa ir pašreiz 🙂 Līdzi mums būs meitas dzimšanas apliecība, jo kad taisījām bērnam pasi, tad bijām piemirsuši, lai ieraksta viņu kāda no vecāku pasēm. Nu, nekas! Drīz jau atkal jauna pase būs jātaisa 🙂

20150114115147-42529

d3g_1900-21

RATI.

Pavisam nemainīga un neatsverama lieta mūsu ceļojumā uz Portugāli ir bērnu ratiņi. Mūsu Rēzijai ir Navington Caravel rati, kas no kulbu ratiem nu, jau ir pārtapuši pastaigu variantā.

Procedūra lidostā ar ratiem arī mums ir ļoti pazīstama, jo iepriekšējā ceļojumā mums bija 4 lidojumi! Arī šoreiz ratus ņemsim līdz lidmašīnai, bet nu, jau meita ir pietiekoši liela un sēdēšana ratos viņai varētu būt arī visai garlaicīgs pasākums. Rati lidostā mums noderēs tikai kā palīgs, lai atbrīvotu rokas, kad tas nepieciešams un gadījumam, ja uznāks miedziņš.

img_66571

BAGĀŽA.

Mūsu ceļojumā ietilpst reģistrētā bagāža 1 pieaugušajam 1 čemodāns līdz 20 kg, kā arī rokas bagāža līdz 5 kg.

Mazajai dāmai līdzi ņemšu manu mīļo bēbīšu somu, kura mums ir līdzi ik dienas. Tajā salikšu visu vajadzīgo, kas mums būs nepieciešams tieši lidojuma laikā (ūdens pudele, kāds cepums, jogurts, pamperi, mitrās salvetes un kāda manta). Visu pārējo salikšu savā čemodānā.


Lai arī mums ir pieredze lidošanā ar mazu bērnu, tomēr uztraukums ir vienmēr. Bērns aug un mainās arī viņa uzvedība. Vēl jo vairāk pirmajā dzīves gadā, ka bērna augšanas dinamika ir tik acīmredzama! Ja ceļojumā uz Kanāriju salu Fuerteventuru Rēzijai bija tikai 5 mēneši un viņas galvenās prasmes bija apvelšanās uz vēdera, omulīga sēdēšana mammas klēpī un citas šim vecumam raksturīgās prasmes, tad tagad meitai jau ir 1 gads un tūlīt 2 mēneši – staigājoša, aktīva, stipra un enerģiska meitene, kas jau var parādīt raksturu, ja kaut kas nav pa prātam.

20150919_172107_richtonehdr

Jā…viens ir skaidrs, ka šoreiz viss būs savādāk, bet kā, to mēs uzzināsim pavisam drīz:)

Leave a Reply

Close Menu