Vecāki brīvsolī. Vjetnama 2019*

Vecāki brīvsolī. Vjetnama 2019*

Katru gadu tuvojoties ziemas saulgriežu laikam mēs ar vīru sākam trīties, jo sirds sāk ilgoties pēc Āzijas! Pagājušo gadu Rēzijas brālis Bruno vēl bija maziņš, tāpēc braucienu izlaidām un nolēmām, ka randiņš ar Āziju notiks 2019.gada februārī!

Kāpēc Vjetnama?

Precīzi grūti atcerēties kāpēc šoreiz tika nolemts doties tieši uz Vjetnamu. Viens no iemesliem, protams, ir tas, ka neesam tur bijuši, bet varbūt arī tāpēc, ka beidzot esam pierunājuši draugus Edgaru un Gunu mesties ar mums Āzijas piedzīvojumā un reiz viņi teica, ja uz Āziju, tad viņi tikai uz Vjetnamu vai arī tāpēc, ka draugi Jānis un Rita pirms nedaudz vairāk kā gada kļuva par viesnīcas “Port Hedonia” īpašniekiem Kambodžā un atceļā varētu aizšaut pie viņiem paciemoties 🙂

Sākotnējā doma bija apceļot Vjetnamu un atpakaļ paviesoties “Port Hedonia”, pačillot un uz mājām!

Viss, protams, izvērtās pavisam savādāk! Viens mans komentārs Facebook, viens jautājums manam vīram Whatsapp un rezultātā mēs visi satiekamies Hanojā un metamies piedzīvojumos kopā!

Ceļotāji

Šoreiz vecāki dodas brīvsolī! Rēzija (4 gadi) un Bruno (1 gads 6 mēneši) paliks mūsu pašu dzīvoklītī un viņus pieskatīs omīte. Šoreiz pieskatīšanas jautājums nebija viegls, jo divus bērnus jau ir grūtāk menedžēt 🙂 Tika lietas gan asaras, gan patērētas gana daudz nervu šūnas, lai bērni būtu pieskatīti.

Ceļojumā mums pievienosies tuvi draugi Edgars un Guna, kas savai omai atstās divgadīgu jaunkundzi un 10 mēnešus jaunu dāmu 🙂

Bet no Kambodžas pilsētas Sihanoukville mums pievienosies Jānis un Rita, kas jau krietnu laiku dzīvo šajā Āzijas valstī.

Lidojumi

Lidojumus nepirkām kā roundtrip, bet kā vienvirziena. Lai arī diezgan izdevīgi lidojumi, cenas ziņā, bija uz Ho Chi Ming un atpakaļ tomēr, tad mūsu iecerētais plāns būtu krietni piņķerīgāks, tāpēc izvēlējāmies viena virziena lidojumu uz Hanoju un atpakaļ biļeti uz Rīgu no Bangkokas, Taizemē! Jā! Taizeme! Bet ja, patiesībā, tad šī ceļojuma ietvaros pabūsim 3 valstīs un kopā veiksim 10 lidojumus!

 

Lidojums turp:

13.februāris

Rīga (RIX) – Maskava (SVO) – 15:15 – 18:00 (lidojuma ilgums 1h 45min)

Laiks starp lidojumiem – 2h 10min

Maskava (SVO) – Hanoja (HAN) – 20:10 – 09:10 (lidojuma laiks 9h). Ielidojam nākamajā dienā 14.februārī.

Lidojums atpakaļ:

7. marts

Bangkoka (BKK) – Pekina (PEK) – 19:15 – 00:45 (lidojums ilgums 4h 30min)

Laiks starp lidojumumiem – 3h 5min

Pekina (PEK) – Varšava (WAW) – 03:50 – 06:20 (lidojuma ilgims 9h 30min)

Laiks starp lidojumiem 2h 40min

Varšava (WAW) – Rīga (RIX) – 09:00 – 11:25 (lidojuma ilgums 1h 25min)

  

Šie ir tikai lidojumi turp un no Āzijas. Pašā Āzijā mums vēl priekšā būs 5 iekšējie lidojumi.

 

Vjetnamas vīza

 

Latvijas pilsoņiem ceļojot uz Vjetnamu ir nepieciešama vīza, kā arī pirms ceļojuma ir jāpiesakās ielūguma vēstulei bez kuras Jūs šajā valstī iekšā nelaidīs un var gadīties, ka pat lidmašīnā pateiks ni, ni!

 

Ielūguma vēstuli pieteicām ar Vietnam Visa Pro starpniecību. 1 mēneša vienreizējās vīzas ielūgums mums izmaksāja tieši 6$ personai 🙂 Pati vīza, “on arrival” jeb lidostā noformēta, mums maksās 25$ uz mēnesi.

 

Bagāža

 

Mēs kā jau vienmēr iztiksim tikai ar mugursomām un iekļausimies savos 7-8 kg.

 

Neko lieku neņemsim un iztiksim tikai ar pašu nepieciešamāko. Ja jutīs, ka ar drēbēm ir pašvaki, tad Āzijā jebkurā brīdī var nopirkt apģērbu par smieklīgām naudiņām un arī veļas mazgāšanu var noorganizēt pāris stundu laikā. Jāmin, ka Āzijas augšgalā var būt arī pavēss un vakaros gaisa temperatūra var nokrist pat līdz 11 grādiem!

Mums priekšā ir veselas 24 dienas un esam uzmetuši arī nelielu plāniņu, lai paņemtu no ceļojuma to ko esam iecerējuši. Protams, ka visu apskatīt nekad neizdosies un arī katram tomēr ir savas lietas, ko vēlas saņemt no ceļojuma.

Mēs esam ieplānojuši doties pastaigās pa pilsētām un alām, braukt ar vilcienu caur rīsu laukiem, traukties ar rolleriem pa vienu no skaistākajiem piekrastes ceļiem, apmeklēt tempļus, ūdenskritumus un vienkārši atvilkt elpu pie baseina ar kokteili rokā! Tad aiziet….

 

Seko mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī Facebook blogā Ceļojam ar bērnu.

 

Nākamajā rakstā dodamies pretim Vjetnamai. 

Leave a Reply

Close Menu